Ortodoncja

Poprawa estetyki oraz korekta wad zgryzu dla każdego.

Korekta wad zgryzu

Zapewniamy pełną diagnostykę stanu zgryzu obejmującą badanie stomatologiczne i wykonanie panoramicznego zdjęcia RTG, a w razie potrzeby cefalometrycznego. W wyniku szeregu symulacji komputerowych i przygotowania modeli wzorcowych ustalamy z Pacjentem kompleksowy program leczenia.

Leczenie ortodontyczne przeprowadzamy w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego i stałego, a więc u dzieci, młodzieży jak również dorosłych.

W celu korekty znacznych wad zgryzu stosujemy aparaty stałe lub ruchome. Bardziej wymagającym Pacjentom i polecamy najnowocześniejszą technologię, niemal bezinwazyjnego prostowania zębów za pomocą systemu przeźroczystych nakładek Clear Aligner, w celu korekty niewielkich wad zgryzu.

 

Clear Aligner
Clear Aligner to najnowsza metoda stosowana w ortodoncji do korekty wad zgryzu. Wykorzystywanie przeźroczystych nakładek na zęby, zrobionych z miękkiego materiału daje gwarancję maksymalnego komfortu leczenia. Prawie niewidoczny aparat, dobrze dopasowany do zębów nie krępują podczas rozmowy, czy szerokiego uśmiechu.

Leczenie ortodontyczne często wykorzystujemy również w przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych, prac protetycznych oraz wszczepienia implantów.

Ortodoncja jest zabiegiem, który ma na celu poprawę wizualnego stanu naszych zębów. Wpływa to także na nasz ogólny wygląd, ponieważ stomatologia estetyczna wyrównuje rysy, przez co jest zachowana symetria i harmonia całej twarzy.