Estetyka i wybielanie zębów

Leczenie, higiena, wybielanie zębów? Czy zdrowy uśmiech jest ważny?

Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak ważna role odgrywa uśmiech w naszym życiu. Uśmiechając się wysyłamy sygnały innym, że cieszymy się każda chwila, jesteśmy zadowoleni, szczęśliwi, gotowi podjąć nowe wyzwania, otwarci na nowe kontakty. Białym uśmiechem przełamujemy bariery. Otoczenie odbiera nas jako osoby o pogodnym usposobieniu a przez to wzbudzamy zaufanie.

Przebarwione zęby powodują, że uśmiechamy się rzadziej, zasłaniamy usta ręką, wstydzimy się, zamykamy w sobie. Na szczęście istnieją profesjonalne metody, które pomogą nam przywrócić śnieżnobiały uśmiech a przez to naszą pozytywną samoocenę oraz dobre samopoczucie. Zabieg wybielania zębów przeprowadzony przez lekarza stomatologa to najtańsza „operacja plastyczna”.

Czy wiesz że?! W badaniu z 2008 roku wykonanym przez American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD), wykazano iż 100% respondentów po pokazaniu zdjęcia przedstawiającego osobę posiadającą zdrowe, białe zęby uważało że jest ona bardziej atrakcyjna, inteligentna oraz odnosi sukcesy niż ta sama osoba z innego zdjęcia z zębami przebarwionymi, które nie wyglądały zdrowo.
Zdrowe i białe zęby

 

 

PrevDent – Odwrażliwianie zębów wraz z ich wybielaniem

PrevDent to system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. To co go odróżnia od innych produktów wybielających dostępnych na rynku to połączenie aktywnej substancji wybielającej nadtlenku wodoru z nano-Hydroksyapatytem, które re-mineralizują szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość zębów.

Z systemem Prevdent Twój dentysta osiągnie rezultat białych zębów (7-8 odcieni) w niecałe 1,5 godziny. Twoje zęby staną się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. System PrevDent przywróci ich naturalną biel, jednocześnie zapewniając, znacząco zmniejszoną nadwrażliwość zębów.

Preparat do wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

1. Czyszczenie przebarwień

Etap ten poprzez użycie preparatu „Stain Removal” usuwa głęboko utrwalone przebarwienia na zębach. Stain removal to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy na zębach.

2. Wybielanie zębów

W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który penetruje strukturę szkliwa, wybielając powierzchnię zębów oraz powoduje dodatkowe zmineralizowanie zęba. Efekt: bielszy, jaśniejszy i zdrowszy uśmiech nawet na 2-3 lata!

3. Remineralizacja szkliwa

Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-Hydroksyapatytu. Preparat re-mineralizuje i naprawia powierzchnie zębów, jednocześnie eliminując ich bolesną nadwrażliwość, nie tylko po zabiegu ale i długo po nim.

 

 

Opalescence – Wybielanie zębów nakładkami

Wybielanie zębów przy użyciu Opalescence jest skuteczne przy rozjaśnianiu całych łuków zębowych jak i pojedynczych zębów, a nawet fragmentów zęba. Uzupełnienia protetyczne (np. korony i mosty) oraz wypełnienia pozostają bez zmian. Jak działa preparat do wybielania zębów Opalescence? Składniki preparatu uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie – wybielenie przebarwień zębów.

W razie potrzeby, po ustabilizowaniu się koloru, (co trwa zwykle dwa tygodnie), lekarz stomatolog może je wymienić dobierając odpowiedni kolor. Z reguły najpierw wybiela się zęby a następnie uzupełnia ubytki dopasowując kolor wypełnień i uzupełnień protetycznych do nowego jaśniejszego.

Wybielanie zębów nakładkami

Najczęściej stosuje się wybielanie tzw. nakładkowe. Lekarz pobiera wyciski, pozwalające na wykonanie specjalnych, indywidualnych dla każdego pacjenta nakładek na zęby.

Nakładki wybielające zęby

Przezroczysta, wygodna i elastyczna nakładka zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niezauważalna w ciągu dnia. Lekarz stomatolog wydaje pacjentowi strzykawki z żelem Opalescence, wyjaśnia pacjentowi jak go aplikować do nakładek, i na jaki czas je zakładać. W domu w prosty sposób pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach i pozostawia ja na całą noc.

Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy. W zależności od potrzeby kuracja trwa od trzech do dziesięciu nocy. Lekarz stomatolog może też zalecić zakładanie nakładki z żelem wybielającym w ciągu dnia. Zazwyczaj stomatolog wyznacza co kilka dni wizyty kontrolne.

Możliwe jest również wybielanie zębów w gabinecie, nie stosuje się wówczas nakładek, a jedynie nakłada na zęby specjalny preparat wybielający Opalescence Boost. Efekt wybielenia zębów można osiągnąć wówczas nawet po jednej wizycie. Jest to metoda znacznie szybsza jednocześnie równie bezpieczna i skuteczna jak wybielanie z wykorzystaniem nakładek. Czasami bardzo ciemne zęby mogą wymagać wybielania przez dłuższy okres czasu.

 

 

Beyond – Wybielanie zębów lampami w gabinecie

Naszym pacjentom oferujemy również systemem wybielania zębów BEYOND oparty na nieprofesjonalnych lampach LED.

Stosowany w naszym gabinecie Akcelerator Beyond to gabinetowe urządzenie do wybielania zębów dający znakomite rezultaty wybielania w czasie krótszym niż inne metody wybielania. Całkowity zabieg wykonuje się już w ciągu 60 minut.

Podczas filtracji intensywnego niebieskiego świata emitowanego z mocą 150W, światło specjalnie zaprojektowanej żarówki halogenowej przechodzi przez soczewki optyczne i 12 000 światłowodów, dzięki czemu akcelerator Beyond jest w stanie wyeliminować szkodliwe promienie ultrafioletowe (UV) oraz wysoką temperaturę.

Wybielanie zębów jest powszechnie zalecanym zabiegiem stomatologicznym a ponda to jest najprostszym sposobem aby znacząco poprawić wygląd zębów i uśmiech pacjenta.

Wybielanie zębów lampą

 

Często zadawane pytania na temat wybielania zębów

U osób zachowujących normalną higienę jamy ustnej wybielanie zębów jest trwałe tak jak każdy zabieg stomatologiczny. Jasny kolor utrzymuje się długo, gdy pacjent stosuje zalecone przez lekarza metody dbania o higienę jamy ustnej. Wybielone zęby mogą ciemnieć po kilku latach od zabiegu wybielenia, lecz powrót ciemnej barwy jest nieznaczny i zależy od wpływu substancji przebarwiających zęby np. tytoniu, kawy, soków. W podtrzymaniu efektu wybielania może także pomóc pasta do zębów Opalescence.
Zdecydowanie tak! Opatentowany przez firmę Ultradent preparat Opalescence przy właściwym stosowaniu usuwa większość przebarwień w bezpieczny i skuteczny sposób. Przebarwienia zostają wybielone poprzez ich utlenienie. Atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa i zębny wybielając je, jednak właściwa struktura zęba pozostaje nienaruszona, a jedynie ulega ona rozjaśnieniu.

Bezpieczeństwo wybielania zębów systemem Opalescence zostało potwierdzone przez wieloletnie badania kliniczne prowadzone na akademiach medycznych i uniwersytetach w Polsce i na całym świecie. Gdy stosuje się preparat w sposób zalecony przez stomatologa jest on absolutnie bezpieczny.

Przed przystąpieniem do wybielania, nasz lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł pacjenta dla zapewnienia bezpieczeństwa zabiegu. Często najpierw muszą być usunięte stare nieszczelne wypełnienia i kamień nazębny, a ubytki zabezpieczone. Z reguły lekarz wykonuje wtedy wypełnienie tymczasowe, ponieważ wypełnienia nie ulegają wybieleniu. Ostatecznie zęby są wypełniane po zakończeniu wybielania i ustabilizowaniu się jaśniejszego koloru zębów.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej preparatów do wybielania zębów bez udziału lekarza. Przy braku kontroli lekarza nad zabiegiem może wystąpić nierównomierne wybielenie zębów. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy, że mają wypełnienia w kolorze zębów i nie ulegną one wybieleniu i po takim samodzielnym wybielaniu będzie potrzebna ich wymiana na nowe. Przy niekontrolowanym nadmiernym wybielaniu zęby mogą stać się przezroczyste i przez to sprawiać wrażenie ciemniejszych, wypełnienia z amalgamatu mogą zacząć prześwitywać przez tkanki zęba. Gdy pacjent ma nieszczelne stare wypełnienia może zacząć odczuwać dolegliwości bólowe, zęby które były nadwrażliwe mogą stać się jeszcze bardziej nadwrażliwe.

Wybielenie zębów jest bezpowrotne i nie można ich tak jak włosów ponownie zabarwić na ciemniejszy kolor. Tylko stomatolog może przygotować pacjenta do wybielania w odpowiedni sposób, wybrać odpowiednią metodę, zapobiec nadmiernemu wybieleniu, czy nadwrażliwości.

Zdecydowana większość pacjentów nie odczuwa w trakcie trwania kuracji żadnych dolegliwości. W czasie wybielania u kilku procent pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno, ustępująca w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji. Lekarz stomatolog może zalecić zastosowanie specjalnych preparatów minimalizujących jej objawy.