Rentgenodiagnostyka stomatologiczna

Tomografia i rentgen zębów oraz diagnostyka stomatologiczna na najwyższym poziomie.

Diagnostykę rentgenowską w naszym gabinecie wykonujemy aparatami wyposażonymi w radio-wizjografię, wykorzystującą nie standardową kliszę, ale specjalny czujnik. Dzięki czemu, dawka promieniowania potrzebna do prześwietlenia zęba jest mniejsza, a wynik badania uzyskujemy natychmiast na ekranie komputera. Do prześwietlenia pojedynczego zęba stosujemy aparat RTG do zdjęć punktowych.

Gdy tylko zachodzi konieczność oceny całości uzębienia oraz gdy chcemy uwidocznić takie struktury anatomiczne jak szczęka, żuchwa lub zatoki szczękowe dysponujemy cyfrowym aparatem do wykonywania zdjęć panoramicznych zębów. Natomiast nowoczesnej klasy tomograf komputerowy umożliwia wykonywanie całościowych zdjęć 3D, szczęki i żuchwy, jak również stawów skroniowo-żuchwowych i zatok. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w moduł do tomografii warstwowej i pozwala na wykonywanie zdjęć poprzecznych, przekrojów szczęki i żuchwy.

Badanie takie jest pomocne między innymi podczas planowania zabiegów implantacji, jako badanie przeglądowe przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego, gdyż zarówno wokół zębów jak i w kościach szczęk mogą występować stany patologiczne nie dające żadnych objawów, a które są wykrywane takim profilaktycznym badaniem.

Cennik usług rentgenodiagnostycznych

RTG – zdjęcie punktowe zęba 30 zł
Pantomogram – zdjęcie RTG panoramiczne zębów 80 zł
Tomografia komputerowa – punktowe 150 zł
Tomografia komputerowa – szczęki 200 zł
Tomografia komputerowa – całość 250 zł
Tomograf komputerowy